II Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Książka – przyjaciel prawdziwy” pod hasłem „W krainie Solilandii”

Nasza szkoła przyłączyła się po raz kolejny do  akcji organizowanej przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, której celem jest wspieranie rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży.

I Konkurs Czytelniczy w roku 2013 został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W roku 2012/13 w konkursie wzięło udział ok. 300 szkół z całej Polski!  Książka konkursowa I edycji to "Pamiętnik wielickiego skrzata" autorstwa Beaty Kołodziej.

W roku 2014 książką konkursową jest  II tom serii SOLILANDIA pt. „Wyprawa do Kryształowej Groty” autorstwa Beaty Kołodziej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej klas 1-3. Czytanie odbywa się codziennie, po jednym rozdziale (książka ma 20 rozdziałów, każdy zajmuje około 15-20 minut). Czyta nauczyciel wychowawca, bibliotekarz oraz zaproszeni goście.

Dodatkową pomocą i atrakcją dla uczniów jest dostęp do strony:  www.czytamybajki.pl. W bibliotece szkolnej można odtwarzać online wersję audio/video książki konkursowej  (czyta animowany skrzat).

Po przeczytaniu całej książki uczniowie przystąpią do testu sprawdzającego znajomość wspomnianej lektury.

Strony godne polecenia: